Kúpalisko
Tipy na výlet

Vyhliadka na Malý Ľubín

Priamo z priľahlého parkoviska nášho areálu vedie náučný turistický chodník na Malý Ľubín. Po ceste natrafíte na drevenú kaplnku svätého Huberta. Zdatnejší turisti môžu pokračovať v ceste a vystúpiť na Veľký Ľubín.

Viac info

BYSTRIČIANSKY OKRUH

Okruh začína pre bránou nášho termálneho kúpaliska a v dĺžke 17,5 kilometra návštevníkom ukáže niekoľko významných miest – samotné termálne kúpalisko, obecné športoviská, prírodné krásy na úpätí pohoria Vtáčnik, letisko, Farmu pod Vtáčnikom s vynikajúci domácimi špecialitami...

Na trase nájdete aj šesť informačných tabúľ, z ktorých sa dozviete zaujímavé informácie o obci Bystričany. Je vhodný pre všetky vekové generácie a môžete ho absolvovať na pešo, alebo na bicykli.

Kostol sv. Anny v Chalmovej

V Chalmovej môžete navštíviť aj románsky kostol svätej Anny. Bol postavený v 12. storočí na vŕšku uprostred cintorína. Interiéru dominuje hlavný oltár zasvätený svätej Anne, s ústrednou sochou svätice a malej Panny Márie s kľačiacimi anjelmi.

Gaštanová aleja a park pri kaštieli v Chalmovej

Krásne prostredie parku ponúka ideálne podmienky na oddych a relax. Je bohatý na domáce listnáče, javory, jasene, brezy a niektoré cudzokrajné ihličnany, najmä smreky a cyprušteky. Oblasti dominuje starobylý kaštieľ z prvej polovice 17. storočia, dnes jedna z mála obývaných kultúrnych pamiatok na hornej Nitre.

Lezecká lokalita Hrádok

Hrádok je najvyššou andezitovou stenou na Slovensku a po Tatrách druhou najväčšou lezeckou oblasťou u nás. Pri výstupe na vrchol skalného útvaru, na ktorom sa pred storočiami rozprestieralo pohanské hradisko, majú lezci k dispozícii viac ako 80 trás s rôznym stupňom náročnosti. Po dosiahnutí najvyššieho bodu mohutnej steny sa im naskytne pohľad do nádhernej Bystričianskej doliny. Bystričianska dolina patrí medzi najkrajšie v pohorí Vtáčnik aj v širšom okolí baníckeho regiónu horná Nitra. Lezecká lokalita Hrádok je výnimočná práve jej rozmanitou ponukou náročnosti lezeckých ciest v kombinácii s rozmanitosťou krás jej okolitej prírody. To okrem iného patrí do Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie a tiež je súčasťou chráneného územia Natura 2000.

Prihláste sa na odber noviniek z Termálneho kúpaliska Chalmová

Dôležité a aktuálne informácie o výhodných zľavách či zaujímavých tipoch pravidelne na váš e-mail

Chcem odoberať novinky