Späť

Chalmová otvorila leto 2020 | #chalmova

CHALMOVÁ | Zástupca starostu obce Bystričany, ktorá vlastní naše Termálne kúpalisko Chalmová, poskytol rozhovor regionálnym novinám MY Prievidza. Poslanec zastupiteľstva a predseda bystričianskej Komisie pre šport a cestovný ruch Jozef Rybár okrem iného prezradil, aké novinky sme si pripravili pre vás, našich hostí, prečo sme aj napriek veľkým investíciam do revitalizácie termálnych vrtov s liečivu vodou nezvyšovali cenu vstupného ani ubytovania, prečo sme sa rozhodli pripraviť úplne nový web s možnosťou ONLINE predaja našich produktov a služieb, ako vidíme letnú sezónu 2020 v kontexte ochorenia COVID-19, alebo aké máme plány s obľúbeným kúpaliskom v budúcnosti. FOTO: Diana Mráziková ©️

Kedy ste otvárali tohtoročnú sezónu?

Oficiálne sme hlavnú letnú sezónu otvorili v piatok 12. júna, avšak zatiaľ len v skúšobnej prevádzke, teda len s krytými bazénmi. Vzhľadom na nútenú trojmesačnú uzávierku kvôli koronakríze a najmä na viaceré technologické zmeny, ktorým sme sa počas tohto obdobia venovali, prechádzame do opätovnej ostrej a úplnej prevádzky postupne. Každopádne platí, že v piatok 19. júna otvorí Termálne kúpalisko Chalmová svoje brány naplno, teda aj s plne funkčnými a zrekonštruovanými vonkajšími bazénmi, vodnými atrakciami, možnosťami občerstvenia v našej kaviarni a neskôr aj v obľúbených bufetoch v našom areáli. A najmä platí, že naši návštevníci sa majú naozaj na čo tešiť.

Okrem vysokého štandardu kvality našej liečivej termálnej vody, ktoré opätovne potvrdili nezávislé testy pred znovuotvorením kúpaliska, ich určite prekvapí aj jej teplota, ktorá vďaka revitalizácii vrtov, rekonštrukcii rozvodov a technológií dosahuje opäť hodnoty, na ktoré boli naši hostia roky zvyknutí. Už teraz a počas letnej sezóny 2020 má a bude mať horúci vnútorný bazén teplotu 38 stupňov Celzia a ostatné bazény ju môžu dosahovať tiež. To však bude aktuálne až počas zimnej sezóny a teraz naši návštevníci určite ocenia osvieženie vo vynovených bazénoch i priestoroch.

Tiež sme sa venovali úprave areálu a našich hostí prekvapí aj náš úplne nový web CHALMOVA.sk, prostredníctvom ktorého si budú môcť už počas víkendu 19. júna kúpiť vstupenky z pohodlia domova a vopred. Všetko cez internet vďaka bezpečnej platbe kartou. Prvých sto našich ONLINE zákazníkov navyše získa zľavu 100 % z ceny celodenného kúpania pre dospelého. Vďaka tejto zľave v hodnote 4 eurá tak prakticky prvých 100 ONLINE vstupeniek rozdáme návštevníkom úplne ZDARMA. Chceli by sme ich aj týmto spôsobom naučiť, aby sa nebáli u nás pohodlne nakupovať ONLINE cez internet a bezpečne platiť kartou.

Navyše, počas leta bude spustená aj ONLINE rezervácia ubytovania. Všetky novinky predstavíme aj so zaujímavými súťažami o jednorazové vstupenky, ubytovanie či permanentky na celodenné kúpanie, ranné plávanie, do horúcej fínskej sauny či úplne nového fitness centa, ktoré plánujeme rovnako spustiť počas leta. Stačí sledovať práve náš nový web alebo naše sociálne siete. 

Aký je cenník vstupného na kúpalisko?

Cenník kúpaliska ani ubytovania pre letnú sezónu 2020 sme výraznejšie neupravovali a zostal v podstate nezmenený. Snažíme sa aj týmto spôsobom opäť prilákať našich dlhoročných hostí, ktorým chceme ukázať, že priateľská a pokojná atmosféra Termálneho kúpaliska Chalmová je skvelou voľbou najmä pre rodiny s deťmi a seniorov. Práve táto časť klientov vyhľadáva naše kúpalisko pre výhodný pomer kvality a ceny, ktorý sa toto leto vďaka spomínaným novinkám presunie ešte viac v prospech kvality. Aktuálne cenníky kúpaliska aj ubytovania nájdete práve na našom novom webe.

Zvyšovali sa ceny oproti minulému roku?

Ceny základného vstupného a ubytovania, aj napriek vyššiemu záujmu o naše kúpalisko, ktorý je kvôli koronakríze pochopiteľný, keďže väčšina Slovákov plánuje dovolenkovať v lete doma, sme nezvyšovali a zostali nezmenené. Práve naopak, viacerým skupinám spoluobčanov, akými sú rodiny s deťmi, seniori, študenti či osoby ZŤP sme poskytli výrazné zľavy. Rovnako sme zľavy zvýšili pre obyvateľov s trvalým pobytom v Bystričanoch a väčšina z nich má dokonca kúpanie v našom kúpalisku úplne zdarma. Keď k tomu pridáme fakt, že v spolupráci práve s naším vlastníkom, čiže obcou Bystričany sme investovali nemalé finančné prostriedky a úsilie do rekonštrukcie a modernizácie kúpaliska, dovolíme si tvrdiť, že náš prístup je v tomto čase veľmi ústretový. Veríme, že naši hostia ho aj patrične ocenia a potešia nás svojou návštevou vo väčších počtoch.

Aké bazény sú návštevníkom k dispozícii?

Našim zákazníkom je opäť k dispozícii veľký vonkajší plavecký bazén s dĺžkou 25 metrov, veľký vonkajší bazén s vodnými atrakciami a brodiskom pre najmenšie deti, krytý bazén s horúcou vodou a krytý bazén určený pre tých, ktorí sa chcú počas leta schladiť, Okrem toho budú počas letnej i zimnej sezóny k dispozícii aj horúca fínska sauna alebo úplne nové fitness centrum.

Máte k dispozícii aj nejaké nové atrakcie? Ak áno, aké?

Novinkou je napríklad vyčistená a upravená skalná stena, ktorá sa týči nad naším kúpaliskom a na ktorú je veľmi pekný výhľad priamo z našich vonkajších bazénov. Určená je pre profesionálnych lezcov a rozmýšľame, že časom s nimi vybudujeme aj lezecké cesty pre ich amatérskych kolegov. Rovnako je stále novinkou turistický náučný chodník na Malý Lubín priamo z nášho parkoviska, o ktorom nevie ešte veľa návštevníkov. A v neposlednom rade sú to pohodlné lehátka so slnečníkmi, ktoré hosťom ponúkame úplne zdarma či atrakcie ako skákací hrad či vodný futbal pre deti.

Sú v areáli kúpaliska k dispozícii aj reštauračné služby? Ak áno, aké?

Samozrejme. Okrem našej kaviarne s terasou, ktorá je situovaná priamo pri vchode do krytých bazénov, môžu naši hostia využiť aj viaceré bufety či menšie obchodíky, v ktorých nájdu plnohodnotnú kuchyňu i obľúbený fast food, občerstvenie vo forme čapovaných aj fľaškových alko a nealko nápojov a tiež základné kúpacie potreby a mnoho iného. Tieto bufety budú otvorené podľa počasia a prvýkrát najneskôr koncom júna.

Sú oproti minulému roku na kúpalisku nejaké novinky?

Čo sa týka ďalších noviniek, ktoré ešte neboli spomenuté, nový web CHALMOVA.sk sme v spolupráci s obcou Bystričany integrovali aj na jej nový ONLINE systém, ktorý našim hosťom umožní vstup do kúpaliska s elektronickou vstupenkou v mobile. Nemusia si teda nič tlačiť a stačí, ak pri vstupe do nášho areálu ukážu QR kód na vstupenke, alebo lístku za parkovanie. Všetky služby si vedia kúpiť ONLINE a zaplatiť kartou, čiže čas predtým strávený čakaním môžu využiť v našich štyroch bazénoch alebo občerstvením v bufetoch a kaviarni. V neposlednom rade takto ušetríme množstvo papiera, a teda aj stromov, za čo sme veľmi vďační. Ochrana prírody a dlhodobo udržateľný cestovný ruch je našou prioritou i prioritou vedenia obce Bystričany.

S obcou Bystričany už teraz intenzívne pracujeme aj na sprístupnení parkoviska pre verejnosť počas 24 hodín a 7 dní v týždni. To znamená, že turisti smerujúci na vyhliadkovú vežu, ktorá sa nachádza na náučnom chodníku cestou na Malý Lubín priamo z nášho parkoviska, budú môcť pohodlne prísť a zaparkovať aj mimo našich otváracích hodín. Taktiež sa tešíme na návštevu nášho kúpaliska cyklistami. Ak nebudú chcieť využiť bazény na kúpanie, ale budú sa chcieť občerstviť a načerpať nové sily v našich reštauračných zariadeniach, do reálu im umožníme vstup zdarma. Samozrejme, ak sa budú chcieť aj okúpať, zaplatia vstupné podľa platného cenníka. Novinkou je aj ranné plávanie v dňoch pondelok, streda, piatok, kedy budeme mať otvorené už od 07:00 ráno.

Určite nie poslednou novinkou je snaha o väčšie prepájanie turistických atrakcií v Chalmovej, obci Bystričany ale aj regióne horná Nitra ako takom. Hosťom nášho kúpaliska chceme ukázať, že náš domov im vie poskytnúť omnoho viac než len kvalitnú a liečivú termálnu vodu. Smerujeme ich preto v spolupráci so samosprávou aj na neďalekú Farmu pod Vtáčnikom, Jazdecký areál Bystričany, cyklochodník Bystričiansky okruh, vrch Vtáčnik, jedinečný skalný útvar Hrádok, nádhernú Bystričiansku dolinu, kde môžu vidieť Národnú prírodnú rezerváciu Veľká skala, prejsť sa po náučnom chodníku na Buchlov a ďalšie zaujímavosti, ktoré by nemali zostať nepovšimnuté.

Po týchto aktivitách našim hosťom určite vyhladne, preto odporúčame využiť gastronomické služby miestnych podnikateľov. Všetky informácie o tom, čo naše kúpalisko, obec Bystričany a banícky región ponúka, budme postupne zverejňovať tak na webe CHALMOVA.sk, ako aj v iných tlačených či elektronických materiáloch.

Je kúpalisko k dispozícii za každého počasia? Kde si môžu návštevníci overiť otvorenie kúpaliska?

Áno, pokiaľ sa opäť nevráti ochorenie COVID-19 a nebudeme nútení kvôli bezpečnosti našich hostí zavrieť, Inak je Termálne kúpalisko Chalmová našim hosťom k dispozícii celoročne. Samozrejme, otváracie hodiny sa môžu kvôli nutnej údržbe či iným nepredvídaným okolnostiam meniť, tie aktuálne však vždy návštevníci nájdu na našom webe CHALMOVA.sk.

Platia u vás nejaké špeciálne pravidlá, ktoré súvisia s koronavírusom?

Na našom kúpalisku platia v kontexte bezpečnostných a preventívnych opatrení rovnaké pravidlá, ako na iných kúpaliskách, v iných kúpeľoch či akvaparkoch. Naši zamestnanci vykonali všetky potrebné hygienické a bezpečnostné opatrenia a preto veríme, že letná sezóna v Chalmovej dopadne na výbornú. Tešíme sa na vás.

Viac info na MYhornaNitra.SME.sk.

Galéria

Prihláste sa na odber noviniek z Termálneho kúpaliska Chalmová

Dôležité a aktuálne informácie o výhodných zľavách či zaujímavých tipoch pravidelne na váš e-mail

Chcem odoberať novinky